top of page

Tvořivá dílna pro děti

Jedná se o individuální nebo malou skupinovou dílnu. Je ideální pro rozvoj jemné motoriky a kreativity u dětí ve věku od 6 do 10 let ve veselém, světlém prostředí.



Co je jemná motorika?

Pro rozvoj jemné motoriky je nezbytná schopnost provádět pohyby digitální svorky a drobné pohyby ruky a zápěstí a také okulomanuální koordinace (koordinace ruky a oka) prostřednictvím manuálních prací. Důležitost spočívá kromě praktického využití v tom, že je známkou správného vývoje a správného zrání nervové soustavy.

 

Jak?

Získává se nácvikem několika akcí, jako je: uchopit/nechat, prozkoumat, rozdrtit, vložit/vyndat, hodit, vystřihnout, modelovat, malovat, obkreslovat, kreslit, psát – hrát na hudební nástroje, pracovat s nástroji, upustit , mačkat, sestavovat/ rozebírat, děrovat, navlékat, šít a mnoho dalšího. 

 

K čemu to je?

získat dovednosti a schopnosti v pohybech rukou a prstů. Rozvíjení těchto činností, které byly typické pro naše dětství, je součástí psychomotorické výchovy dětí. Podpora pohyblivosti rukou, zaměřená na úkoly, jako je manipulace s materiálem, nástroji a předměty za účelem vytváření nových postav a tvarů, a zdokonalení manuálních dovedností pomáhá dětem cítit větší svobodu při tvoření, protože mohou dosáhnout toho, co si představují.

 

Versión en español: 

es un taller individual o de pequeños grupos.

Es ideal para desarrollar la motricidad fina y la creatividad en niños entre 6 y 10 años en un ambiente alegre, luminoso y tranquilo.

Que es la motricidad fina?

es la habilidad de realizar movimientos de la pinza digital y pequeños movimientos de la mano y muñeca y también la coordinación oculomanual (la coordinación de la mano y el ojo) a través de trabajos manuales son fundamentales para desarrollar la motricidad fina.

La importancia reside, además de su utilidad práctica, en que es un signo del correcto desarrollo y de la adecuada maduración del sistema nervioso.

 

¿Cómo?

Se desarrolla con la práctica de múltiples acciones como: agarrar/dejar , examinar, desmigar, meter/sacar,  lanzar,  recortar, modelar, pintar, trazar, dibujar, escribir – tocar instrumentos musicales, trabajar con herramientas,  soltar, apretar, armar/desarmar, punzar, enhebrar,  coser y muchas más.

¿Para qué sirve?

 

para  adquirir destrezas y habilidades en los movimientos de las manos y dedos.

 

Desarrollar estas actividades que eran propias de nuestra niñez, forma parte de la educación psicomotriz de los niños. 

Incentivar la movilidad de las manos, centrada en tareas como el manejo de materiales, herramientas y objetos para la creación de nuevas figuras y formas, y el perfeccionamiento de la habilidad manual, ayuda a que los niños puedan sentir mayor libertad a la hora de crear, porque podrán lograr lo que imaginan.

bottom of page